Sidhuvud Till Strömsunds kommuns startsida

|  Om webbplatsen  |  Felanmälan  |  Kontakt  |  A - Ö  |  Translate |

28 mars 2017

Förvaltningschefer och vissa funktioner

Här finns telefonnummer och e-postadress till kommunens förvaltningschefer, avdelningschefer och vissa funktioner. Tveka inte att ringa till någon av oss!

Kommundirektör
Anneli Svensson, 0670-161 24
anneli.svensson@stromsund.se

Barn-, kultur- och utbildningsförvaltning
Chef: Björn Wickström, 0670-162 96
bjorn.wickstrom@stromsund.se

Bibliotekschef: Britt-Inger Roos, 0670-162 67
britt-inger.roos@stromsund.se

Kultur- och fritidschef: Lars-Eric Bergman, 0670-162 95
lars-eric.bergman@stromsund.se

Framtids- och utvecklingsförvaltning
Chef: Karin Holmquist, 0670-161 86
karin.holmquist@stromsund.se

Kommunledningsförvaltning
Chef: Irene Tängmark, 0670-164 44
irene.tangmark@stromsund.se

Ekonomichef: Veronica Hjorter Stenklyft, 0670-161 43
veronica.hjorter-stenklyft@stromsund.se

Teknik- och serviceförvaltning
Chef: Jörgen Pettersson, 0670-164 16
jorgen.pettersson@stromsund.se

IT-chef: Leif Löfstedt, 0670-164 14
leif.lofstedt@stromsund.se

Vård- och socialförvaltning
Chef: Aki Järvinen, 0670-163 01
aki.jarvinen@stromsund.se

Närvård Frostviken
Närvårdschef: Barbro Blom, 0672-41 67 01
barbro.blom@stromsund.se

Miljö- och byggavdelning
Miljö- och byggchef: Anders Bergman, 0670-163 79
anders.bergman@stromsund.se

Strömsund turism
Turistchef: Håkan Sandberg, 0670-164 03
hakan.sandberg@stromsund.se

Överförmyndare
Angelica Texmo, 0670-169 80
angelica.texmo@stromsund.se

Funktioner

Informatörer
Gerd Sjöberg, 0670-161 18 (även hemsidan)
gerd.sjoberg@stromsund.se

Pernilla Gunnarsdotter Persson, 0670-169 33
pernilla.gunnarsdotter-persson@stromsund.se

Funktionsadresser

Budget- och skuldrådgivning, 0670-161 00
budget.skuldradgivning@stromsund.se

Energi- och klimatrådgivning, 0670-161 00
energiradgivning@stromsund.se

Flyktingmottagningen (receptionen), 0670-167 46
flyktingmottagningen@stromsund.se

Inflyttarservice, 0670-167 95
inflyttarservice@stromsund.se

Konsumentrådgivning, 0670-161 20
konsumentradgivning@stromsund.se

Turistbyrå, 0670-164 00
turistbyra@stromsund.se

Kontakt
  • Kommunens växel
  • 0670-161 00
  • 0670-161 05 (fax)

© Strömsunds kommun – Box 500 – 833 24 Strömsund – telefon 0670-161 00  – stromsunds.kommun@stromsund.se  
Organisationsnummer: 212000-2486 – Om webbplatsenLogga in